Kolay Solan Çiçekleri Sadece 3 Malzemeyle Canlandıran Karışım

Solmuş Aloe Vera Bitkisi Nasıl Canlanır?

Sulama Zamanının Ve Bir Defa Verilecek Suyun Tespiti

Orkide Bakımında Püf Noktalar

Menekşe Bitkisi Yetiştirilmesi

Fittionia Bitkisinin Yetiştirilmesi

Kuşkonmaz Nasıl Yetiştirilir?--

  • Cumartesi 27 ° / 10 ° Güneşli
  • Pazar 28 ° / 10 ° Güneşli
  • Pazartesi 28 ° / 13 ° Güneşli

Selülitün Çözümü Nedir?

Selülit son zamanlarda özellikle kadınların çok fazla yaşadığı bir problem haline gelmiştir.

 Selülit son zamanlarda özellikle kadınların çok fazla yaşadığı bir problem haline gelmiştir. Sırf selülit problemleri yüzünden birçok kadın istediği kıyafeti giymekten kaçınmaktadır. İçinde istediği gibi görünmediğini düşündüğünden o kıyafetten uzak durmaktadır. Selülit bir cilt problemi şeklinde düşünülebilir. Cilt selülitli olduğunda tümsekli, çukurlu ve buruşmuş bir görüntüye sahip olacaktır. Bu genel olarak hiçbir kadının özellikle bacaklarında olmasını isteyeceği bir durum değildir. Sülülit genel olarak hareketsizlikten olsa da bu cilt probleminin önüne doğal yollarla geçmek mümkün olmaktadır.

Kadınların moralini bozan, uzun uğraşlar gerektiren selülit problemlerinden doğal yollarla kurtulmak mümkün müdür? Bunun için ne tarz kürler kullanılabilir?

Bu tarz kürler cildinizin doğal yapısına ulaşmasına ve sorun olarak görülen selülite bir müdahale olarak tedavi etmektedir. Bunun için birçok kür bulunmaktadır.

Kahve Kürü

Bu kahve kürü selülit için en çok kullanılan kürlerden biri olarak görülmektedir. Kahvenin cilde olan birçok yararı vardır ve bu da o yararlardan biridir. Genel olarak yüz bölgesi maskeleri için tercih edilen Türk kahvesi, selülit içinde yararlı bir çözümdür. Burada unutulmaması gereken nokta kürün en doğru şekilde aşamalı olarak kullanılması ve de kullanımının bırakılmamasıdır. Etkisinin en iyi şekillerde alınması için b kürün 1 ay kadar kullanılması gerekmektedir. Sonrasında ise etkiler mutlaka gözlenecektir.

 

Kahve kürünü yapmak için gerekli olan malzemeler

 

1 tatlı kaşığı Türk kahvesi,

1 yemek kaşığından fazla olmamaksuretiyle, defne yağı, limon yağı ve biberiye,

1, yarım çay bardağı elma sirkesi

Malzemeler yalnızca bu kadardır. Kür oluştuğunda kıvamı yoğun bir akışkan olacaktır. Bu kıvama gelene dek sürekli, güzelce karıştırılmalıdır. Kullanılan malzemelerin her biri selülitli bölge için yarar sağlayacaktır. Daha iyi sonuç almak için el ile kür sorunlu bölgeye iyi şekilde yedirilmelidir. Hafif bir masaj yaparak da daha etkili olması sağlanabilir. Bu kür en fazla 30 dakika ciltte bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Haftada yalnızca iki kez bu kürün kullanılması yeterli olacaktır.

Nane Kürü

Kahve küründen sonra en etkili kürlerden biri nane kürüdür. Bu kürü hazırlamak için bir yemek kaşığı nane ve bir yemek kaşığı su ve sirke karıştırılmalıdır. Karışımı tamamladıktan sonra tıpkı kahve küründe olduğu gibi kürü bacaklarınıza yedirin. Bu kür diğerinin aksine 45-60 dakika bekletilmektedir. Haftada 5 kez kullanılabilen bir kürdür.

UYARI

Selülitlerin oluşmasında en etkili faktör yağdır. Bu sorun annelerden kızlarına da geçebilen genetik bir faktördür. Her şeyde olduğu gibi yağın birikme alanı da anneye çekebilmektedir. Bu durumda kürlerden önce selülitlerden uzak durabilmek için düzenli olarak beslenilmeli, sağlıklı yaşama dikkat edilmeli, spor yapılmalıdır. Bütün bunların sonucunda kürler daha etkili olacaktır. Bunlarla birlikte cilt sorunları engellenecek ve de istenilen görüntüye kavuşma sağlanacaktır.