Anahtar Kelimeler:
  • Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur

Romantik Yemeklerin Vazgeçilmezi: Mum Işığı

Romantik Yemeklerin Vazgeçilmezi: Mum Işığı


Eğer romantik bir akşam yemeği planınız varsa, mum ışığı muazzam bir ambiyans yaratma konusunda size yardımcı olacaktır.
Mum; şık yemek sofralarında, doğum günü/kutlama pastalarının üstünde, ev dekorasyonunda ve hoş bir ambiyans oluşturulmak istenilen ortamlarda sıkça kullanılır. Kullanımı yaygın olan mumlarla ilgili bazı tavsiyeleri yazımızda bulabilirsiniz!
Sürekli ihtiyaç duyulan mumların daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olması için, onları derin dondurucuda saklamak gerekir.

Kirlenen ve renkleri bozulan süs mumlarının temizliğini, alkole batırılmış bir pamuk ile silerek yapabilirsiniz. Temizlik işleminin kuru bezle yapılması tavsiye edilmez; çünkü kuru bez, var olan tozları mumun üstüne daha çok yapıştırır.

 

 

/resimler/2019-3/8/1107266039577.jpg

 

 

 

Evdeki mumlarınızı çiçeklerin yanına koymamaya dikkat edin; çünkü çiçeklerin yanına konan yanan mum, zamanla çiçeklerin solmasına sebep olur.

Eğer yemek masanızda mum kullanacaksanız, mumları yemeğe başlamadan yakın; çünkü mum yandıkça daha fazla aydınlık verir. Fazlasıyla dramatik bir etki yaratacak olan mum ışığına ek olarak yerden aydınlatma sistemlerinden de yararlanabilirsiniz.

Sütun mumların altına her zaman kaide yerleştirin. Böylece, eriyip damlayan balmumu kaidenin üzerinde toplanır ve başka yerleri kirletmez.

Mumları yakmadan önce iplerini üçte iki oranında keserek islenmeyi engelleyebilirsiniz. Mumları yakmadan önce, onları bir tepsi üstünde toplayıp, odaları sırasıyla gezmek yoluyla, yerleştirebilirsiniz. Mumlukların her birinde yeni mumlar olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Geceye güzel bir geçiş yapmak istiyorsanız, mumları hava kararmadan önce yakın.