• Perşembe 37 ° / 22 ° Güneşli
  • Cuma 38 ° / 22 ° Güneşli
  • Cumartesi 38 ° / 21 ° Güneşli

Pembe Koltuklarla Hangi Renk Tonlarındaki Halılar Kullanılmalıdır?

Pembe Koltuklarla Hangi Renk Tonlarındaki Halılar Kullanılmalıdır?

 Beyaz ve kırmızının harmanlanmasından oluşan pembe renk kırmızı kadar olmasa da en az onun kadar canlı fakat daha soft bir renge sahiptir. Çoğunlukla kadın rengi olarak adlandırılması da buradan gelmektedir. İnsana mutluluk veren bir renk olarak adlandırılan pembe renk aynı zamanda düşlerin rengi olarak da kabul edilmektedir. Tıpkı adı gibi dekorasyon yapılırken de pembe rengin kullanımı kullanıldığı mekâna zarif bir hava katar. Bilhassa da oturma gruplarının pembe renginden oluşması odanın içerisine kibar ve sade bir görünüm verir. Fakat bunların yanı sıra pembe renginin yanında ona uyum sağlayacak renkleri de bilmekte fayda var. Aksi takdirde gözü rahatsız eden renk tonları odayı gözünüze dağınık ve kötü bir görünüme sahip olduğu hissini verebilir.

  Pembe renkte oturma gruplarına uyum sağlayacak bir halı seçimi yapmak istiyorsanız ilk olarak pembe rengin yanında hangi renk kullanılırsa daha bütün bir görüntü ortaya çıkartacağına bakmak gerekir. Eğer ki mekânınızda ferah ve sade bir görüntü yaratmak istiyorsanız o zaman pembenin yanında beyaz rengi kullanmanız istediğiniz uyumu size yakalatacaktır. Ayrıyeten pembe oturma gruplarının yanında beyaz halılar oldukça güçlü bir uyum gösterecek ve odanıza şık bir görüntü verecektir. Her ne kadar beyaz renk ev için kullanışsız olsa da odanıza aydınlık bir hava katacaktır.

  Pembe renk oturma gruplarının yanında kullanılacak lacivert halılar da istenilen uyumu yakalamada yarar sağlayacaktır. Temizlik açısından da beyaza nazaran sizin için daha kullanışlı olacak olan bu seçim farklı iki rengin uyumunu canlı ve hareketli bir şekilde sergileyecektir.  Hatta böyle bir dizaynda oturma grubunun üzerine sıra sıra lacivert yastıklar koymak tam uyumu sağlamanızda size yardımcı olacaktır.

  Pembe rengin bir diğer tamamlayıcı renk olarak kabul edilen rengi de gridir. Pembe renkte oturma grubunun altına serilecek gri bir halı odanıza kibar bir görüntü katacağı gibi evinizi dinamik ve modern gösterecektir.

 Eğer tercihinizde keskin geçişleri kullanmak var ise size önerimiz seçeceğiniz halı rengini siyahtan yana kullanmanız. Pembe oturma grubunuzun altında siyah bir halı odanızı oldukça tamamlayacaktır. Tercihinizi siyah düz bir halı yerine siyah hanının üzerine uygulanmış hafif pembe detayları olan bir halı olursa odanıza daha uyumlu bir görünüm kazandırmış olursunuz. Pembe renk zaten yeterince kendini gösteren ve dikkat çekici bir renk olduğu için halılarınızda turuncu, sarı kırmızı gibi sıcak tonlardaki renklerin kullanılması göz yorucu bir görüntüye sebep olacaktır. Bundan dolayı halı renklerinde seçimlerinizi her zaman sade olandan yana kullanmakta fayda görüyoruz.