Anahtar Kelimeler: patlıcan pizza tarifi
  • Perşembe 7 ° / -2 ° Güneşli
  • Cuma 10 ° / 1 ° Bulutlu
  • Cumartesi 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu

Patlıcan Pizza Tarifi

Patlıcanları yıkayıp yuvarlak yuvarlak keselim. Fırça yardımı ile zeytin yağ ile yağlayalım. 180 derece fırında patlıcanları ön pişirme yapalım.

Patlıcanları yıkayıp yuvarlak yuvarlak keselim. Fırça yardımı ile zeytin yağ ile yağlayalım. 180 derece fırında patlıcanları ön pişirme yapalım.  Diyet kurallarına uygun pizza yapmaya ne dersiniz? Sıcak eriyen kaşarları ile bize pizza keyfi veren bu tarifi beraber deneyelim hadi.

Malzemeler:

3-4 tane bostan patlıcanı

Rendelenmiş kaşar peyniri

Konserve mısır

1 yemek kaşığı salça

Zeytin yağ

Tuz, karabiber, nane, 2 diş sarımsak

Yapılışı:

Patlıcanları yıkayıp yuvarlak yuvarlak keselim. Fırça yardımı ile zeytin yağ ile yağlayalım. 180 derece fırında patlıcanları ön pişirme yapalım. Bol yağda kızartmıyoruz, bu şekilde hafif oluyor ve lezzet olarak bir farkı olmuyor. Yaklaşık 30 dakika pişen patlıcanların üstünü şimdi doldurma zamanı. Küçük bir tavada sosumuzu hazırlayalım, zeytinyağında önce sarımsağı kavuruyoruz. Salça, tuz, karabiber ve naneyi ekleyip sosumuzu hazır hale getiriyoruz. Patlıcanların üzerine kaşık yardımı ile yayıyoruz. Koyduğumuz sosun üzerine kaşar peynirini koyuyoruz. Peynirin üstüne konserve mısırlarını ekliyoruz. İşte patlıcan pizzalarımız hazır. Ana yemeklerinizin yanına lezzetli bir yancı oldu kendileri. Hazırladığımız pizzaları 20 dakika kadar fırında kaşar peynirleri eriyene kadar pişiriyoruz. Afiyet olsun.


Haber Kaynak : .