Anahtar Kelimeler: milföyden simit tarifi
  • Pazar 14 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 15 ° / 7 ° Fırtına
  • Salı 13 ° / 4 ° Parçalı bulutlu

Milföyden Simit Tarifi

Kahvaltıda Samsun simit yesek fena olmaz. Fırına gidip alma imkânımız yoksa yâda sokaklar Samsun Sokağı değilse bizde evde yaparız.

Kahvaltıda Samsun simit yesek fena olmaz. Fırına gidip alma imkânımız yoksa yâda sokaklar Samsun Sokağı değilse bizde evde yaparız. Aynı tadı vermez belki ama evde de simit yapmadık demeyiz. Hamur yoğurup mayalama derdi yok, dondurucunuzda varsa milföyünüz haydi tarife geçelim.

Malzemeler:

Yarım paket milföy

Milföy adedi kadar burgu peynir

2 yemek kaşığı pekmez

1 su bardağı kavrulmuş susam

Yapılışı:

Bütün milföyü ikiye kesmeden merdane yardımı ile inceltelim. İncelttiğimiz milföyü enlemesine keselim Şeklinin bozmamaya çalışalım. İçerisine uzun burgu peyniri koyalım ve rulo şeklinde saralım. İki başını birleştirelim. Bir bütün milföyden 2 adet simit çıkmış olacak yani. Yemek tabağına pekmezi koyalım üzerine 1 çay bardağı su ilave edelim. Milföy simitimizi pekmezli suya batıralım daha sonra kavrulmuş susama her tarafını bulayalım. Tüm milföyleri bu şekilde yapalım. Önceden ısıttığımız fırında 30 dakika kadar pişirelim. Fırından çıkan sıcak simiti ısırdığımızda peynir ayrıntısı muhteşem görünüyor. Kahvaltılarda misafirlerinize bu pratik tarifi mutlaka deneyin. Afiyet olsun.


Haber Kaynak : .