• Pazar 30.4 ° / 19 ° bulutlu bulutlar
  • Pazartesi 33.4 ° / 19.4 ° Açık hava
  • Salı 33.9 ° / 19.9 ° Açık hava

Metal Eşyaları Parlatma Yöntemleri

Metal Eşyaları Parlatma Yöntemleri

Metal Eşyaları Parlatma Yöntemleri

 

Metal eşyalarımızı nasıl kullanmaya dikkat etmeliyiz ve metal eşyalarımızın daha parlak bir görünüme sahip olması için neler yapabiliriz? Bu işlemi gerçekleştirmek için sahip olduğumuz birçok temizleme, parlatma şekli ve bu alanda pek çok alternatif de bulunmaktadır. Metal eşyalarımızı parlatmak için en uygun materyaller özel olarak yalnızca bu işlem için piyasaya sunulmuş olan özel metal temizleyicileridir. Ancak bu ürünler hepimizin bildiği üzere fiyat olarak alım gücünün üzerindeler ve ayrıca bazı istisnai durumlarda da çok faydalı olmadıkları göz önünde bulundurulması gereken gerçeklerden biridir.

 

Metalin birçok alanda kullanımı, çabuk kirlenmesine de sebep olur. Özellikle metal tencereler ve çaydanlıklar, çok sık ateşe maruz kaldıkları için kısa bir sürede kararırlar. Yüksek oranda neme ve suya maruz kalan metaller ise paslanırlar. Ama tabi ki metalleri de temizleyip, parlatmanın yolları var, şimdi sizlerle bu yolları paylaşacağız.

İşte tüm bunları ele aldığımızda size evlerinizde kendi imkânlarınız dâhilinde daha etkili ve daha uygun pratik çözümler sunmak istiyoruz. İşte metal parlatmak için sizlere sunacağımıztüyolar:

 

Metal eşyalar nasıl parlatılır?

 

Kül: Sigara kullanımı sonrası kül tabağında kalan küllerin artık bir işe yaramayacağı düşünülebilir. Mikro fiber bir bez yardımı ile elimizdeki bezi ilk olarak küle batırıp daha sonra parlatmak istediğiniz metale sürttüğünüz zaman farkı göreceksiniz.

Limon kabuğu: Bir miktar suyun içine limonu sıkın, limonu sıktıktan sonra iç tarafında kalacak olan beyaz kısmı ile metalinizi de temizleyebilirsiniz. Tabi ki bu işlemden sonra metal eşyanızı durulamalı ve bunun ardından da metal eşyanızı ıslak bırakmamalısınız.

Sirke: Sirke kesinlikle yüzyılın icadı olarak kabul edilmeli! Her alanda işimize yarayan, temizlik konusunda son derece etkili bir ürün sirkenin kullanımı da çok kolay. Yaptığımız sirkeli su karışımına batırdığımız mikro fiber bezimiz yardımı ile parlatmak istediğimiz metal eşyayı iyice ovalıyor daha sonrasında duruluyor ve yine son olarak kurulamayı unutmuyoruz. Ayrıca sirke ve karbonat karışımı da metali parlatmada güçlü bir bileşen oluşturmaktadır. Bunun dışında yine sirke ve tuz karışımıyla, metal yüzeyi bir mikro fiber bez yardımıyla silerseniz, sonuç sizi oldukça memnun edecektir.

Naylon çorap: Metal parlatmada kullanılan en şaşırtıcı malzemelerden biri ise naylon çoraptır. Metal yüzeyi naylon çorap yardımı ile ovalayarak, metalinizi kolayca parlatabilirsiniz.