• Cumartesi 40 ° / 23 ° Güneşli
  • Pazar 37 ° / 22 ° Güneşli
  • Pazartesi 37 ° / 20 ° Güneşli

Ev Temizleme Çözümleri Nasıl Yapılır?--

Ev Temizleme Çözümleri Nasıl Yapılır?Evinizi temizlerken uygulayacağınız bazı doğal ev temizliği yöntemleri ile hem temizlik işini daha kolay hale getirir, hem de daha sağlıklı bir şekilde temizlik yaparsınız. Evde temizlik için kullanılan çoğu temizlik ürünü, içinde yüksek miktarda kimyasal bulundurmakta ve temizlik konusunda da her zaman başarılı olmamaktadır. Pratik bir biçimde temizlik imkanı sunacak bazı doğal yöntemler mevcut. Tuz, karbonat, limon vb. tamamen doğal ürünlerden yararlanarak, ev temizliğini daha kolay ve pratik hale getirebilirsiniz.

 


Ev temizlemenin doğal yollarını şöyle sıralayabiliriz

 

 

/resimler/2018-6/29/1649027094809.jpg

 

 

Ev içindeki pis kokuları yok etmek için, küçük kutuların içine karbonat yerleştirerek, evdeki bazı yerlere koyabilirsiniz.
Yağlı ya da kirli zeminlerin temizliği için, bir kap sirke ile çeyrek kap boraksı, yedi litre sıcak ile karıştırabilirsiniz.
Cam temizliği için de etkili formüller vardır. Bir litre ılık suyun içine çeyrek kap elma sirkesi ve çeyrek kap sabun cevizi sıvısı dökebilirsiniz. Bunu camları temizlemek için rahatça kullanabilirsiniz.
Paslanmış bölgeler içinse doğal temizlik ürününüz limon suyu ve tuz olmalıdır
Banyo temizliği içinse çeyrek kap boraks ve yarım çay kaşığı citronelle yağını, sabun cevizi sıvısı içine koyabilir ve ortaya çıkan karışımı kullanabilirsiniz.
Halıları mesken edinmiş lekelerin temizliği için, bir kap suyun içine çeyrek kap sabun cevizi sıvısı döküp, karbonatla karıştırdığımızda ortaya çıkan karışımı kullanabiliriz.
Birçok evde pirinçte ve bakırdan eşyalar bulunur. Bunları parlatmak için yarım limon içine tuz koyup ovalayabiliriz.
Evde kendi imkanlarınızla oda spreyi de yapabilirsiniz. Bir kap suya, 15-20 damla lavanta yağı damlattığınızda, ferahlatıcı bir oda spreyi yapmış olursunuz
Çamaşırlarınızdaki lekeleri yok etmek için, çamaşırları gliserin içinde lekeler çıkana dek tutabilirsiniz.
Sabun ceviziniz mevcut değilse, limon suyu da kullanabilirsiniz.

 


Doğal Ev Temizleme Yöntemleri Yeterince Hijyenik mi?

Doğal ürünler kullanarak yapılacak temizlik son derece hijyeniktir. Aynı zamanda, kimyasal ürünlere göre daha kalıcıdır da. Sağlık için faydaları da daha fazladır. Özellikle, anti bakteriyel özellikteki doğal ürünler kullanarak elde edeceğiniz karışımlar, hijyen sağlama konusunda size birçok fayda sunacaktır. Evde doğal temizleme yöntemlerini kullanarak daha sağlıklı bir çevre oluşturursunuz. Doğal yöntemlerin, kirleri ve pasları yok etme konusunda ne kadar etkisi olduğunu kendiniz de göreceksiniz. Biraz zaman ayırabilecek herkes, doğal temizleme tekniklerini deneyebilir. Ev temizliğinde kimyasal yöntemlerden kaçınan bireyler bu yöntemleri tercih etmektedir. Doğal temizlik yöntemleri uzun süre kalıcıdır. Doğal ve saf ürünler şifalıdır ve sağlığınızı olumlu manada etkiler. Bu tip temizlik yöntemleri, sağlık açısından son derece yararlıdır.

Evde doğal yöntemlerle temizlik için yeterince vakit ayıramayanlar, sağlığa zararsız temizlik maddeleri kullanarak temizlik yapan bazı firmalardan destek alabilir. Doğal ürünler kullanarak temizlik yapan firmalardan destek aldığınızda, sağlığınızı da düşünmüş olursunuz. Temizlik Yolda Platformu, size istediğiniz anda temizlik desteği vermeye hazırdır. Tamamen doğal ve profesyonel çözümler üreten temizlik firmaları, evinizi gayet iyi şekilde temizler. Hem ekonomik hem güvenilir temizlik hizmetini, sitemizden yararlanarak kolayca alabilirsiniz.