• Pazar 30.4 ° / 19 ° bulutlu bulutlar
  • Pazartesi 33.4 ° / 19.4 ° Açık hava
  • Salı 33.9 ° / 19.9 ° Açık hava

Ev Dekorasyonunda Tüm Püf Noktalar.

Evler bizim yaşam alanımız olduğu için mutluluğumuzu da oldukça etkilemektedir ve bu yüzden evlerimizi istediğimiz gibi dekore etmemiz de oldukça önemli bir konudur.

Ev Dekorasyonunda Tüm Püf Noktalar

 

Birçok insan evinin şık ve düzenli görünmesini ister. Evler bizim yaşam alanımız olduğu için mutluluğumuzu da oldukça etkilemektedir ve bu yüzden evlerimizi istediğimiz gibi dekore etmemiz de oldukça önemli bir konudur. Evlerimiz pratik ve de küçük birkaç pratik yöntem ile olduğundan çok daha şık ve göz alıcı görülebilir. Ev dekorasyonumuza dikkat etmek, bir evi hem konforlu hem de oldukça şık bir hale getirecektir. Bunun için de ev dekorasyonumuz için yapabileceğimiz bazı küçük birkaç püf nokta bulunmaktadır.

 

Ölçümler yapın: Evlerinizde dekorasyon işine girişmeden önce odalarınızı nasıl düzenlemek istediğinize dair bazı basit çizimler yapabilirsiniz. Bu konuda çizim yeteneğinizin olmasına gerek yoktur. Hayalinizde olan dekorasyon için hangi objenin nereye konulacağına karar vererek ve kısaca da çizim yapmak size oldukça fazla zaman kazandıracaktır. Bunun için özellikle öncelikle odanızın durumu göz önüne alınmalıdır. Odaların küçüklüğü ve büyüklüğü dekorasyonunuzu yapmadan önce çok önemli bir husus olarak karşınıza çıkar. Aynı zamanda seçilecek mobilyalar odalarınıza ne kaba ve büyük ne de küçük gelmelidir. Bu sorun çıkaracak bir mevzudur. Bu yüzden seçilecek olan mobilyalar odaların boyutuna göre seçilmelidir.

Kalabalığa son verin: Küçük olan odalarda eşya fazlalığı mekanınızı çok daha küçük bir hale getirebiliyor. Bu durum aynı zamanda büyük odalar için de geçerli bir durumdur. Mümkün olunduğunca eşya kalabalığından uzak durulmalı ve odalarda ferahlık oluşturulmalıdır. Bu sayede daha geniş ve ferah bir alan ve görüntü elde edilir.

Aksesuarlarla hareket katın: Aksesuar konusunda çok fazla aşırıya kaçmamak şartıyla aksesuarlardan yardım alarak evlerinizdeki ortamı hareketlendirebilir ve eve şık bir görüntü katabilirsiniz. Sık kullanılan e boğucu olan duvar aksesuarları yerine canlı renklerde olan birkaç tane duvar aksesuarı kullanabilirsiniz. Özellikle de pembe ve mavinin her türlü alt tonunun da moda olduğu bu günlerde odalarınıza bu renklerden yardım alarak hareket sağlayabilirsiniz.

Halı ve perde uyumu: Odalar dekore edilirken çok azla zıt renk bir arada kullanılmamalıdır. Bu boğuculuğa sebep olur. Örnek verecek olursak zıt renklere sahip halılar ve de perdeler odanızın şıklığını bozabilecek detaylardandır. Hem halınız hem de aynı zamanda perdeniz aynı renkte olmalıdır. Bu renklerinizi eğer pastel renklerden seçiyorsanız diğer aksesuarlarınızla uyumlu ve de canlı renklerde seçerek odanıza renk vermeyi deneyebilirsiniz. Ev dekorasyonu yapılırken en çok renk karmaşasından uzak durulmalıdır.