• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur

En İyi Kombin Hangisi?

En İyi Kombin Hangisi?


Moda, özellikle kadınlar tarafından takip edilen, her yıl değişime uğrayan giyim tarzlarına verilen isimdir. Birçok kadın kendine yakışan şeylerle göze çarpmak, bunu yaparken de modaya uymak ister. Kadınlar bu isteklerini gerçekleştirmek için de modadaki gelişmelerden haberdar olmalıdırlar. Modanın ve modadaki yeniliklerin tanıtılmasına aracı olan pek çok televizyon programı, dergi, gazete vardır. Ancak kadınlar modayla ilgili bilgi sahibi olsalar da kendilerine yakışan bir kombin oluşturmak için çaba sarf ederler, bu sebepten de kıyafet seçmeleri çoğu zaman uzun zamanlarını alır.

İşin aslı çoğu kadın görüntüsüne, vücuduna en çok yakışan parçaları seçip üzerinde de aynı şekilde görünmesini istiyor; onların yaratmaya çabaladığı en iyi kombin bu. Bu sebeple moda ile birlikte gelen parçalar kadınlar tarafından sorgusuz sualsiz giyilmeden önce pek çok kez denenir ve ona göre karar verilir.

Kadının kendisine yakışan, en iyi kombini oluşturması, kombini oluşturan parçaların doğru ve düzgün bir şekilde kullanılmasıyla bağlantılıdır.

 


Üst Giyim

/resimler/2019-3/7/1330293139309.jpg

 

 

 

Üst kısma giyilen parça, daima bir kombinin en önemli unsurudur. Bu kısma giyilecek olan şey, öncelikle saç rengiyle uyum halinde olmalıdır. Çok koyu saç rengine ve küçük bir yüze sahip olan bir kişi koyu renk kıyafet tercihinde bulunursa, bu durum kişinin gözlerinin ve dudaklarının kaybolmasına yol açabilir. Çok açık ten ve saç rengine sahip olan kişilerde ise beyaz ya da soluk renkler pek hoş durmayabilir. Bu sebeple ilk başta üst parçanın seçilmesi gerekiyor.

 


Alt Giyim

/resimler/2019-3/7/1339342212436.jpg

Alt giyim için, üst tarafa uydurulan en büyük parça diyebiliriz. Bu parça bir pantolon, etek ya da tayt olabilir.
Pantolon, her kadının kullanabileceği bir giysidir. Pantolonlar bacakları örttüğü için, bacakların görünümü pantolonlarda önemli değildir.
Yine de pantolonun dar veya bol olması, pantolon seçerken göz önünde bulundurulmalıdır. Çok ince bacaklara sahip kişiler bol paça pantolonla şık olmayabilir. Dolgun bacakları olan kişilerin ise dar pantolonları tercih etmesi bazen çok hoş olmayan görüntülere yol açabilir.

Etekler, genellikle bacağın yapısına bağlı olarak tercih edilecek parçalardır. Çarpık, eğik bacak yapısına sahip kişilerin eteği çok fazla kullanmaması gerekirken, bacak yapıları düz olan kişilerde etek oldukça şık bir görünüm oluşturacaktır.
Eğer bacaklarınız çok kalınsa, bacaklarınızın ince gözükmesini sağlayacak etek modellerini tercih edebilir; aşırı ince bacaklarınız varsa da kalem etek gibi diz altı etek modellerini kullanabilirsiniz.

Taytlar son zamanlarda bir pantolon, bir etek kadar çok kullanılan bir parça. Giyeceğiniz taytı seçerken üst parçanın uzunluk ve kısalığına dikkat etmelisiniz. Zayıf ya da normal kilolu kişiler taytın üstüne kısa veya uzun parça giyebilecekken, aşırı kilolu kişilerin üst parçayı uzun tercih etmesini tavsiye ediyoruz.

 

Takılar

/resimler/2019-3/7/1341376277377.jpg

 

 

 

Oluşturduğunuz her kombinde takı kullanmak zorunda değilsiniz. Takılar genellikle sade veya cansız olan kombinleri canlandırmak için kullanılır. Bu sebeple; eğer aşırı taşlı, pullu, simli veya paletli bir üst parça tercih ettiyseniz; mümkün olduğunca az, bazen de neredeyse hiç takı kullanmamalısınız. Küpe, daima tercih edilebilecek bir aksesuardır ancak yine de küpe kullanımında da dikkatli olmalısınız.

 

Makyaj

/resimler/2019-3/7/1342440028614.jpg

 

 

Bir kombinin tamamlayıcısı makyajdır. Kadınların çoğu makyajın nasıl yapılacağını çok iyi bilir ancak bazı tavsiyeler de daha güzel makyajlar ve kombinleri en iyi şekilde tamamlamak için gereklidir. Mesela aşırı gösterişli bir kombin yaptıysanız muhakkak ki makyajınızın da biraz öne çıkması gerekir ancak kombininizle rekabet edecek veya abartı olacak bir makyaj da kötü bir görünüme sebep olur. Sade bir kombin oluşturduysanız da kıyafetinize hareket katmak için ağır bir makyaj uygulanmaz, tam tersine makyajın da kıyafet gibi sade ve soluk olması gerekir.