Anahtar Kelimeler: Çilek Kilo Aldırır
  • Çarşamba 39 ° / 22 ° Güneşli
  • Perşembe 41 ° / 23 ° Güneşli
  • Cuma 41 ° / 22 ° Güneşli

Çilek Kilo Aldırır Mı?--

Çilek Kilo Aldırır Mı?


Çileğin ve birçok meyve türünün kilo aldırıp aldırmayacağı, diyete giren birçok insanın merak konusudur. Çilek, kilo aldırmak bir yana dursun, kilo vermenize son derece yardımcı olan bir besindir. Çilek, adeta antioksidan dolu bir meyvedir ve bunun yanında sindirimi çok daha kolay hale getiren lif açısından da zengindir. Çileği yerken, şekerli ilavelerden uzak durarak, sağlıklı başka bir besinle karıştırmak oldukça faydalıdır.
Meyveler, insan vücudu için oldukça gerekli olan vitaminlerle doludur. Çilek de vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. Özellikle C vitamini açısından çok zengindir. Tek yapmanız gereken, pasta veya keklere eklemek yerine yoğurt gibi yararlı besinlerle birlikte tüketmek.

 


Çilek Diyeti Tek Başına Yararlı Değil Zararlı

 


Çilek diyetimizde yer verdiğimizde yararlı bir besin öğesi olsa da, sadece çilek yiyerek diyet yapmaya çalışmak oldukça tehlikelidir. Çilek, yararlı bir meyve olsa da, içinde bir insanın günlük alması gereken tüm besin öğelerini bulundurmaz. Bu yüzden çilek diyetinden mümkün olduğunca kaçınmalı, çileği diyetinizin bir haline getirmeyi tercih etmelisiniz.

 


Çilek diyeti ünlüler arasında yaygın

 


Çilek diyetini günlük hayatımızda duymaya başlamamız, tahmin edebileceğimiz gibi ünlüler ile oldu. Dünyaca ünlü eski şarkıcı Victoria Beckham, çilek diyetini yapan ünlülerden. Gün boyunca sadece çilek tüketen yıldız, bu şekilde gün içinde maksimum 266 kalori alarak formunu koruduğunu söylüyor. Doktorlarsa bu tercihi eleştiriyor ve çileğin besin değeri açısından tek başına yetersiz olduğunu söylüyor, bu eleştiriler üzerine Beckham, diyetine karides de ekleyerek aldığı protein oranını artırmaya başladı.