• Pazar 39 ° / 23 ° Güneşli
  • Pazartesi 39 ° / 23 ° Güneşli
  • Salı 38 ° / 23 ° Güneşli

Bira Kilo Aldırır mı?

Bira göbeğine sahip olmak istemiyorsanız, Bu habere birlikte göz atalım.

Alkollü bir içecek olan biraya dair en merak edilen şeylerden biri, kilo alıp aldırmadığıdır. Gelin, bu sorunun cevabını birlikte öğrenelim.

Bilindiği gibi kilo almak, vücudun yağ biriktirmesi ile gerçekleşmektedir. Bira, kalorisi yüksek olan bir içecektir ancak kalorisi yüksek olan her içecek doğrudan yağ olarak depolanmaz. Eğer birayı kontrollü bir şekilde tüketirseniz, kilo alımının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca kilo almanın önüne geçmek için kalorisi düşük olan light biraları da tercih edebilirsiniz.

Bira içenlerle özdeşleştirilen ‘´bira göbeğine´´ sahip olmak istemiyorsanız, birayı kontrollü bir şekilde tüketmelisiniz. Gün içerisinde şişelerce bira içen ve bunu alışkanlık haline getiren bir kişi sonunda kaçınılmaz olarak bira göbeğine sahip olur.

Malt bira kilo aldırır mı?

Bir şişe malt bira yaklaşık 185 kaloridir; yani vücuda çok fazla kalori getirmez.

/resimler/2018-4/4/1645198805592.jpg

Bira nasıl kilo aldırır?

Biranın doğrudan kilo aldırmadığı bilinmektedir. Sadece bira içtiği için kilo alan çok fazla insan yoktur. Asıl sorun bira değil, biranın yanında tüketilen fıstık, cips, patates gibi yağlı ve kalorili besinlerdir. Bu yiyecekler size kalori getirmekle kalmayıp, yağlı oldukları için de vücutta depolanırlar.

Bira yağ alımına neden olur mu?

Bira, yağ üretimini arttırır ve bunun sebebi de karaciğer üzerindeki olumsuz etkisidir.

Karaciğerdeki enzimler yağ salgılanması konusunda hassas bir yapıya sahiptirler.

Karaciğer yağlandıkça performansı azalır, ayrıca yağlanan karaciğer kilo artışını da tetikler.

Ayrıca alkol, karaciğerin performansına olumsuz etki eder.

Bira bölgesel kilo alımına neden olur mu?

Diyet yapan kişiler, biranın diyeti bozup bozmadığını merak ederler.

Birada diyeti bozacak miktarda kalori yoktur ancak içindeki şeker oranı fazla olduğundan, diyete olumsuz etki etmektedir. Diyet yaparken şeker kullanımını ve tatlı tüketimini kesseniz bile bira içtiğinizde vücudunuza şeker almış olursunuz.

Yani, biranın bölgesel kilo alımına sebep olduğunu söyleyebiliriz.

/resimler/2018-4/4/1645504431207.jpg

Biranın kilo aldırma nedeni nedir?


Biranın içindeki kalorinin ve kilo aldırmasının sebebi içinde bulundurduğu şekerdir. Şeker, kilo aldıran ve zararlı olan besinlerdendir.

Birayı kontrollü bir şekilde tüketirseniz, aşırı kilo artışı yaşamazsanız. Ancak birkaç ay boyunca devamlı olarak tüketirseniz, kilo almanız kaçınılmaz olur.