Doğalgaz Faturasından Nasıl Tasarruf Edebiliriz

Kan Şekerini Denge Tutmak İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Banyolarınızda Yetiştirmek İsteyeceğiniz Bitkiler

Orkide Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalı

Tatil Planı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler--

Pırasa Çorbası Tarifi

Kahvaltıda tüketilecek en iyi meyveler

Banyolarınızda Yetiştirmek İsteyeceğiniz Bitkiler

Banyolarınızda yetiştirmeye uygun bitkiler

Bitkilerin evlerimize ve odalarımıza sunmuş olduğu harika görüntüler ferah bir görüntü oluştururken banyolarımızda da şık görüntüler oluşturabilir. Şık ve ferah bir banyo için banyolarda bulundurabileceğiniz ve yetiştirebileceğiniz bitikleri sizler için sıraladık.  Bu bitkiler evleriz de ve yaşam alanlarında dekoratif bir görünüm kazanmanızı sağlayacak ve ferah bir ortam elde etmenize imkân sağlayacaktır. Kendinizi özel hissettiğiniz bir ortamda ferahlığıyla huzur bulacak ve günün stresini atmış olacaksınız.

Bambu

Bambular bakımı kolay ve zahmetsizdir. Böylelikle banyolarınızda yer alabilir ve harika bir dekoratif görüntü elde edebilirsiniz. Şık bir vazo içerisine koymuş olduğunuz bambuya az miktarda su koymanız yeterli olacaktır. Aşırı ilgi istemeyen bu bitki güzel bir görüntü sunmasının yanı sıra bakımıyla da sizleri uğraştırmayacaktır.

Deve Tabanı

Farklı bir banyo yaratmanın bir diğer yöntemi ise bitkilerin banyonuzda var olmasından geçiyor. Bu bitkilere bir örnek ise Devetabanı bitkisidir. Yapraklarının almış oldu şekil ile egzotik bir hava sunan bu bitki banyonuzun ferah ve şık olmasını sağlayacaktır.

Paşa kılıcı

Paşa kılıcı bitkisi evlerde oldukça fazla tercih edilen bir bitkidir. Bu bitkinin bakımının kolay ve zahmetsiz olması sebebiyle banyolarınızda da kullanabilir ve şık bir banyo ortamı yakalayabilirsiniz.

Sarmaşıklar

Banyolarda tercih edilebilecek bir diğer bitki ise sarmaşıklardır. Oldukça fazla çeşidi olan bu sarmaşıklar evlerimizde ve odalarımızda harika bir ortam oluşturmak için en çok kullanılan ve tercih edilen bitkilerden birsidir. Bu bitkiyi banyolarında da dekoratif bir bitki olarak kullanabilirsiniz. Banyolarınıza doğal bir görünüm kazandıran bu bitki dallarıyla banyonuzun belirli alanlarında harika görüntüler oluşturacaktır.

Orkide

Listemizin son sırasındaki orkide ise hemen hemen her evde yetiştirilen bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Bakımının kolay olması ve fazla ilgi istememesi tercih edilen nedenler arasında yer almaktadır. Bu bitki biraz ışık ve hava isteyeceği için banyonuzun penceresinin yanında yer alması onun için iyi olacaktır. Her çiçeğin ilgiye ihtiyacı vardır. Bazı bitkiler aşırı ilgi isterken bazı bitkiler ise bu ilgiye karşı duyarsızdır. Onlar için haftalık bir bakım yeterli olabilmektedir. Orkide ve yukarıda saymış olduğumuz bitkilerin özellikleri genellikle bu yöndedir.