• Cuma 0 ° / 0 ° Yok
  • Cumartesi 0 ° / 0 ° Yok
  • Pazar 0 ° / 0 ° Yok

? İşe Yaramayan 11 Temizlik Hilesi-

İşe Yaramayan 11 Temizlik Hilesi

 

Herkes bir misafiri geldiğinde evinin daha temiz ve ferah olmasını ister. Bunun için de en az bir kere temizlik hilelerini araştırmıştır. İşte sizler için karşınıza çıkacak ancak işe yaramayacak temizlik hileleri…

 


Güzel Koku İçin Havalandırmaya Kurutucu Tabaka Yerleştirmek

Havalandırmalar odalarda ki hava akımını sağlamak için mevcuttur. Bu nedenle havalandırmaların herhangi bir madde ile kapatılması uygun değildir. Evinizin içerisinde daha ferah bir hava istiyorsanız hava tazeleyici kullanmanız gereklidir. Ayrıca soba ve doğalgaz kullanılan evlerde havalandırmaların kapatılması güvenli de değildir.

 


Bulaşık Makinesine Konulan Limonlar Eşyaları Daha Parlak Yapar

Limon içerisinde sitrik asit bulunmaktadır ve bu da bulaşıkların parlamasına yardım etmez. İsterseniz birden fazlada limon koyun yine de hiçbir etki etmeyecektir. Ayrıca limon parçaları makinenizin süzme kısmına da yapışacağı için makinenizin çalışmasını zorlaştıracaktır. Daha parlak görünen mutfak eşyalarına sahip olmak istiyorsanız özel parlatıcı ürünleri tercih etmelisiniz.

 


Ocak Üstündeki Yağlardan Araba Cilası İle Kurtulmak

Araba cilaları yanıcı ve zehirli maddelerdir. Bu nedenle kesinlikle araba cilası ile ocaklarınızı temizlemeyin. Şimdi ocak gibi alanlarda oluşan zorlu kirleri temizlemek için özel temizleyiciler mevcut. Sizde ocağınızı çizmeden lekelerden arındırabilirsiniz.

 


Sirke ve Pişirme Sodasını Karıştırıp Kullanmak

Çoğu kişi sirke ve pişirme sodasını karıştırarak temizlik maddesi olarak kullanmıştır. Ancak sirke asidik, soda ise bazik bir maddedir. Bu iki maddenin karışımı ise birbirini nötrleyerek tuz ve su oluşturur. Oluşan baloncuklar sizi kandırmasın. Eğer doğru temizlik yapmak istiyorsanız bu iki ürünü ayrı ayrı kullanmanız daha faydalı olacaktır.

 


Ütü İzi Temizlemek İçin Mısır Nişastası Kullanmak

Elbiselerinizde oluşan ütü izlerini mısır nişastası kullanarak temizlemeniz mümkün değildir. Ancak elbiselerinizi yaktığınızda pas sökücü ile yıkamak, yanık izlerinin giderilmesinde yardımcı olabilir.

 


Limon ve Tuz İle Kesme Tahtası Temizlemek

Kesme tahtalarınızda yer alan yanık izlerini ve kesme izlerini bu yöntem ile gidermeniz mümkün değildir. Ancak bu yöntemle küçük izlerden kurtulabilir ve tahtanızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

 


Ağız Gargarası İle Çamaşır Makinesi Temizlemek

İnternette en sık karşılaşacağınız yanlış bilgilerden biri de ağız gargarası ile çamaşır makinesi temizlemek. Bu yöntemle makinenizi temizlemeniz mümkün değildir. Makinenizin deterjan gözüne beyazlatıcı koymanız ve makineyi çalıştırmanız yeterli olacaktır.

 


Sihirli Sünger İle Tuvalet Temizliği

Sihirli süngeri evinizin farklı bölümlerinde kullanarak temizlik yapabilirsiniz. Ancak tuvaletlerinizde yer alan kir ve paslar için özel temizleyiciler tercih etmeniz gereklidir.

 


Saç Spreyi İle Pasları Temizlemek

Pasları temizlemeye yarayan temizlik ürünleri içerisinde alkol bulunmaktadır. Bu sayede de kirleri ve pasları temizlemektedir. Eğer saç spreyinizin bileşeninde alkol varsa bu yöntem geçerli olacaktır. Ancak yoksa herhangi bir işe yaramayacaktır.

 


Tuz Solüsyonu İle Kıyafetlerinizin Rengini Koruyun

İşe yaramayan bir yöntem olmasına karşın karşımıza en sık çıkan bilgilerden biridir. Ancak size çok renkli kıyafetlerinizde denediğinizde işe yaramadığını görebilirsiniz.

 


Kola İle Tuvalet Temizliği

Kola içerisinde birçok renklendirici bulunduran bir içecektir. Bu da demek oluyor ki içerisinde birçok bakteri bulundurmaktadır. Ayrıca kola ile temizleyicilerin fiyatları neredeyse aynıdır. Sizde kola yerine temizleyici tercih ederek daha doğru temizlik yapabilirsiniz.